Matthew Perry

21. května 2008 v 23:12 | Terishek |  Přátelé TV
Matthew Perry - Biografie

Matthew Perry se narodil 19.srpna 1969 ve Williamstown, stát Massachusetts, USA. Jeho rodiče se rozvedli, když byl ještě dítě. S matkou se přestěhoval do Ottawy. Matka pracovala jako tisková mluvčí pro Pierra Trudeau, kanadského ministra v sedmdesátých a osmdesátých letech. Dorůstající Matthew se stal moc talentovaným hráčem tenisu.

V 15 letech se přestěhoval do Los Angeles, kde začal žít se svým otcem. Při studiu na střední škole se Matthew nedokázal rozhodnout mezi tenisem a herectvím. V roce 1984 prohrál důležitý tenisový turnaj a tak se definitivně rozhodl pro herectví. Brzy po tom natočil svůj první debut Charles in Charge.

Druhá příležitost přišla brzo. Zatímco šestnáctiletý Matthew pracoval jako číšník v restauraci, získal od jedné kolegyně telefonický kontakt na režiséra Williama Richtera, který zrovna obsazoval herce do svého nového projektu. Ačkoli si od toho Perry moc nesliboval, Richterovi i přes to zavolal. Štěstí se ho drželo. Dostal roli po boku Rivera Phoenixa ve filmu JEDNA NOC V ŽIVOTĚ JIMMYHO REARDONA (1988).Po natočení tohoto filmu Matthew zanedlouho ukončil studium na střední škole, i když jeho otec chtěl aby šel studovat Univerzitu. A tak uzavřeli dohodu, jestli si do roku nenajde stabilní práci jako herec, tak se přihlásí na UCLA (University of California: Los Angeles).

Zanedlouho poté získal jednu z hlavních rolí v komediálním sitcomu Druhá šance. Všechny další projekty kterým se věnoval (Beverly Hills 90210, Growing Psina,240 Roberts)mu na slávě moc nepřidaly, a proto se v roce 1993 rozhodl, že napíše svůj vlastní seriál s názvem Maxwell's House. Po roce usilovného psaní ukázal scénář pilotního dílu společnosti Universal Television a po souhlasu se pustil do realizace. Seriál byl o šestici mladých lidí, vztazích a životních cestičkách. Ve stejném období se pustila do natáčení podobného projektu společnost NBC, když viděla práci Perryho nabídla mu konkurz na seriál Přátelé. Ten měl hned ze začátku velký úspěch a z hlavních představitelů udělal televizní hvězdy. V roce 1997 Matthew natočil film Fools Rush In (Jen blázni spěchají) v hlavní roli se Salmou Hayek. Kromě Přátel se také objevil ve filmech jako Three to Tango (1999), The Whole Nine Yards (Můj soused zabiják) a The Whole Ten Yards (Můj soused zabiják 2), kde byl jeho parťákem Bruce Willis.

Mathew si vytvořil úžasnou kariéru a ačkoli Přátele nepokračují, tak Perryho sláva stále roste.

Adresa o autogram:
Matthew Perry
9911 W Pico Boulevard
Suite 1
Los Angeles, CA 90035-2718
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama